Zaterdag 24 november gaan vanaf 11 uur in Soest (Oostergracht 46) de deuren open voor de 4e Marathonduivenjournaaldag. Deze dag worden er ook bonnen geveild voor 2019 en late jongen van 2018.

Voorbiedingen kun je doen op Toppigeons

Hier de zes Schenkingen nummer 9:

Koop 49. Comb. Rekker-Westra, Berlikum (Fr)
Schenken een laat jong

Deze combinatie schenken een jong uit een kleinzoon (100%  Jellema) van de 14e nationaal St. Vincent met een dochter van de 1e nationaal St. Vincent (Aste) van Auke Heidstra.

De beste liefhebbers op de middaglossing in 2018 zijn Comb. Rekker-Westra uit het Friese Berlikum. Wat een series hebben zij dit jaar neergezet. In 2018 hebben ze deze uitslagen neergezet:
Limoges afdeling tegen 1.358 duiven, 20 mee en 18 prijzen (80%): 1, 7, 8, 22, 34, 69, 74, 78, 81 enz.
St. Vincent sector 4 tegen 970 duiven, 9 mee en 4 prijzen (44,4%): 10, 56, 120 en 241
Perigueux sector 4 tegen 3.097 duiven, 57 mee en 21 prijzen (36,8%): 48, 101, 135, 159, 160, 161 enz.
Dax sector 4 tegen 841 duiven, 8 mee en 4 prijzen (50%): 4, 31, 64 en 192
Orange sector 4 tegen 1.081 duiven, 7 mee en 6 prijzen (85,7%): 5, 35, 85 enz.
Bergerac sector 4 tegen 1.822 duiven, 10 mee en 6 prijzen (60%): 2, 30, 40, 60, 145 en 153
Perigueux sector 4 tegen 1.282 duiven, 10 mee en 9 prijzen (90%): 1, 3, 34, 36, 54, 69, 81, 124 en 218

Auke over hun stam: ‘Onze allereerste overnacht duiven hebben we gehaald bij Jan Ernest te Steenbergen. Later zijn er duiven van Lammert Atsma en Sjaak Buwalda bijgekomen. Dit is na goede selectie weer uitgebreid met duiven van Jelle Jellema. We hebben onze eigen stam opgebouwd met duiven uit onze Roos, die beste jaarling was bij ons in 2014 (2x 1e NPO, tevens beste jaarling op Bergerac).’

Wie gaat er met dit laatje van de toppers van 2018 vandoor?

Koop 50. AP Overwater, Strijen
Schenkt een laat jong

Onze topper uit Strijen schenkt iets geweldigs uit zijn sterke ingeteelde en bewezen stam. De grootouders aan vaderskant zijn ook de grootouders van de 1e nationaal Dax 2018. De grootmoeder van moederskant is dochter van de 1e Internat. Bordeaux. De grootvader van vaderskant is de beroemde Turbo Barcelona (8e Internat. Barcelona). De moeder van de schenking komt uit de Super As (vader van 8 Nationale Top 30-winnaars) en Rinée (1e Internationaal Bordeaux). Hoeveel goede duiven (bewezen kwekers en vliegers) wil je kort in de stamboom zien?

AP Overwater is een bekende en gekende topliefhebber in de marathonduivenwereld. In het dagelijks leven is hij zelfstandig ondernemer. Samen met zijn vrouw runt hij een paardenpension. AP zit vanaf zijn 9e jaar tussen de duiven.

AP Overwater heeft een sterk hok met duiven opgebouwd. AP speelt voornamelijk op de ZLU-vluchten maar laat zich ook gelden op de NPO-klassiekers. Zijn duiven hebben een sterk ouderwets Jan Aarden-achtergrond. Zijn stam heeft hij zorgvuldig opgebouwd. Dit heeft hij gedaan door zijn beste duiven sterk in te telen. Dit werd alleen gedaan met zijn beste prestatie-duiven en zijn beste kwekers. De stam wordt aangevuld met topduiven van andere liefhebbers. Samenkweek is hierbij de manier waarop het liefst wordt gewerkt. De kruisingen worden gelijk weer teruggezet, zodat je altijd minimaal 75% van zijn eigen stam terugziet.

AP Overwater uit Strijen, de man met krachtige duiven, die niet alleen bij hem goed presteren, maar ook bij diverse andere liefhebbers.

Afgelopen seizoen haalde AP 2 pareltjes binnen:

1e Nationaal Dax 2018
Internationale Asduif Barcelona 2015-2018

Daarnaast werden in 2018 de volgende resultaten gehaald:
23e nationaal Agen ZLU
59e nationaal Agen ZLU jaarlingen
31e nationaal Barcelona
69e nationaal Marseille
22e nationaal Dax

Wie gaat er vandoor met dit mooie laatje van dit superhok?

Koop 51. Wim Kooreman, Kloosterzande
Schenkt een laat jong

Wim schenkt een laatjong uit zoon met dochter 1e nationaal Dax 2013 (volle broer en zus). De doffer die toen op de 1e nationaal Dax stond is een kleinzoon van de 2e nationaal Perpignan 1992. Een geweldige schenking !!!

Wim Kooreman won dit jaar 1e Nationaal Narbonne 2018. Hij is in het bezit van een prachtige Aarden-stam (Toon Ligtenberg) uitgebreid met duiven van louter goede liefhebbers.
Eind jaren 60 werden verschillende duiven gehaald bij Toon Ligtenberg. Uit zijn beste duiven o.a. 2 kinderen uit de beroemde `10`, een super vlieg -en kweekduif, kleindochter `Zilvervosje`, ‘de Barcelona` , enzovoort. De `10` was overigens een volle zuster van het `Oude Doffertje` van Janus van der Wegen, die als ei gehaald was bij Ligtenberg. Met deze stam werden vele vroege prijzen behaald provinciaal en nationaal en tevens het Superfond kampioenschap van Zuid-Holland in 1990. Heden ten dage is deze lijn nog duidelijk aanwezig in mijn stam. Om de kwaliteit van het `Steenbergse soort` vast te houden, werden ook verschillende keren duiven gehaald bij Piet Lazeroms. Verder volgde nog aanvulling via het oude soort van Jacques Steketee uit Bruinisse en Gebr. Brugemann uit Assendelft . Wim: ‘Mijn huidige stamdoffer is een kleinzoon van de 1e nat Barcelona van Jo Lardenoye uit Maastricht. Ik heb ook van het `Steenbergse soort` gekruist met van Wanroy. Tenslotte hebben enkele duiven van Gijsselbrecht en wel een dochter van de `Laureaat`, 1e internationaal Barcelona en een broer van de `Sampras`. Tot slot heb ik nog een zeer goede duivin van Noel Peiren, die ook een duidelijke inbreng heeft.’

De 1e nationaal Dax 2018 van Kees Elzakkers heeft Kees als ei bij Wim gehaald. Nog geen maand later pakte Wim zelf de 1e nationaal Narbonne 2018. Een week na Narbonne won Wim de 8e nationaal Perpignan !!!Een prachtig jaar van een liefhebber die in zijn loopbaan al meerdere hoogtepunten heeft gekend. In 1995 won Gerrit Keesmaat de 1e nationaal Dax met een halve Kooreman. In 2013 won Wim zelf deze prachtige vlucht.

Wie koop dit ingeteelde laatje naar een fantastische vlieger met een goede nakweek?

Koop 52. Robin Bakhuis, Westerhaar
Schenkt een jonge duif 2017 in overleg

Achter de naam Robin Bakhuis schuilen drie liefhebbers: Robin, zijn oom Gert Bakhuis en zijn neef Joey uit Westerhaar. Deze mannen wonnen afgelopen seizoen de 1e nationaal Perigueux van heel Nederland tegen 13.425 duiven. Robin heeft vanaf zijn 5e jaar af duiven. Hij heeft de liefde voor de duiven overgenomen van zijn oom Gert, die achter hem woonde. De eerste duiven kwamen ook van hem. Later kocht Robin zelf wat duiven en in Westerhaar wordt er onderling geruild. Zo groeide de stam naar wat hij nu is.

Oom Gert, Joey en Robin wonen naast elkaar. Zodoende kunnen samen vliegen. Het soort waar de stam van de mannen Bakhuis is opgebouwd is voornamelijk van AP Overwater, aangevuld met duiven van Wim en Mart Derksen uit Almelo. De laatste jaren zijn er duiven bij gekomen van Frank Zwiers en Verweij-de Haan.

Een week voor de overwinning op Perigueux pakten ze al de 20e nationaal Bergerac. Deze mannen komen eraan!!!

Wie gaat er in Westerhaar zijn hok versterken?

Koop 53. Ad Fortuin, Strijen
Schenkt een laat jong

De schenking van Ad is zoals alle duiven van hem 100% Batenburg. De vader van 2016 won al drie ZLU-prijzen, waaronder Barcelona. Hij komt uit Zoon New Ace (1e Asduif van België) en een dochter New Witbuik (1e nationaal Barcelona). De vader is een volle broer van de 9e nationaal Pau en 2e nationaal St. Vincent. De moeder komt uit een zoon van de New Witbuik (1e nationaal Barcelona 2012) met een dochter van New Laureaat (1e nat. Barcelona 2011). Een schenking met een geweldige Barcelona-achtergrond !!!

Afgelopen jaar pakte Ad Fortuin een gedroomde nationale overwinning. Op Agen ZLU jaarlingen had hij de snelste van het concours. Deze duif was ook sneller dan de snelste oude duif. Dus had Ad de Snelste van Agen ZLU van ruim 10.000 duiven! Zijn stam is louter en alleen gebaseerd op duiven van Batenburg-van de Merwe.

In 2018 zette Ad een prachtige reeks mooie prijzen neer op de ZLU-vluchten:
20e, 39e en 45e nationaal Pau tegen 3.551 duiven
1e, 17e, 32e, 41e en 55e nationaal Agen ZLU jaarlingen tegen 5.754 duiven
26e en 51e nationaal St. Vincent ZLU tegen 2.570 duiven
76e nationaal Perpignan tegen 3.778 duiven

Wie neemt het laatje mee van deze serie-draaier uit Strijen?

Koop 54. Pierre Wittenberg, Herpen
Schenkt een jonge duif 2019 in overleg

Pierre Wittenberg speelt al tientallen jaren alleen maar marathonvluchten. De duivenstam is opgebouwd met duiven van het soort Jan van Haren uit Oss en de Gebroeders van Doorn uit Sommeren. Deze stam is aangevuld en versterkt met duiven van Jeroen van Heumen uit Oss en Verhagen uit St. Oedenrode. Je zou kunnen zeggen Oost-Brabants fondras.

Afgelopen jaar won Pierre de 1e nationaal Bergerac in sector 1. In 2018 won hij ook nog:
87e nationaal St. Vincent tegen 5.879 duiven
47e nationaal Perpignan tegen 3.778 duiven

Wie gaat er naar Herpen om zijn stam beter te maken?